
Aplikacja- definicja aplikacji po studiach prawniczych
obrońca rybnik
Aplikacja ? praktyka absolwenta studiów prawniczych, mająca na celu przygotować go do wykonywania poszczególnych zawodów prawniczych. Praktyka ta odbywa się w miejscach i w czasie określonym szczegółowymi przepisami i kończy się zdaniem stosownego egzaminu państwowego.
Celem aplikacji jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu.
Aplikant do zawodów prawniczych musi być nieskazitelnego charakteru, korzystać z pełni praw publicznych, mieć ukończone z tytułem magistra wyższe studia prawnicze polskie albo zagraniczne uznawane w Polsce. Na aplikację przyjmuje się osoby, które złożyły egzamin konkursowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_(prawo)
Wyobrażenia o pracy adwokata
Zawód adwokata jest jednym z zawodów zaufania publicznego, a w związku z tym od adwokatów wymaga się, aby byli ludźmi uczciwymi oraz dobrze wykształconymi. Wciąż wśród różnych środowisk obecne są dwa poglądy na temat adwokatów. Z jednej strony uważa się, że zarabiają oni sporo pieniędzy, ale ich praca rzeczywiście jest ciężka i wymaga od nich pełnego poświęcenia.
Z drugiej strony pojawia się pogląd mówiący, że adwokaci w większości są karierowiczami, nastawionymi na załatwianie własnych interesów, a w mniejszym stopniu przejmującymi się losem swoich klientów. Takie poglądy kształtowane są przede wszystkim w czasie oglądania telewizji, w której można oglądać wiele filmów o adwokatach i to zarówno tych uczciwych i porządnych, jak i takich, których praca pozostawia wiele do życzenia.
Odszkodowanie i walka o więcej
Wyższe kwoty odszkodowań i walka o nie to coraz bardziej popularna usługa w kancelariach adwokackich. Kwestia wzrostu popularności tych usług może się wiązać z polityka biur ubezpieczeniowych i towarzystw, które wypłacają są mocno zaniżone.
Całe szczęście dobry adwokat potrafi wywalczyć znacząco większą kwotę niż ta proponowana początkowo przez ubezpieczyciela. Ostatecznie wzywa się biegłych do sporządzenia odpowiednich opinii o stanie zdrowia poszkodowanego. Na szczęście sąd w obliczu twardych dowodów zasądza wyższą kwotę na rzecz poszkodowanego.